TESTBOX 1001 - Genel Amaçlı Veri Toplama Cihazı

Ürünün fiyat bilgisi için bize 0312 4739791 numaralı telefondan ya da satis@testart.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
.
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Beni Ara
 •  

  16 bit ölçüm çözünürlüğüne sahip, düşük gürültü / yüksek ölçüm performansı için tasarlanmış ve kanal başına saniyede 8 örneğe kadar veri toplayabilen TESTBOX 1001 Veri Toplama Sistemi, pek çok araştırmacı için ideal ve pratik çözüm niteliğindedir.

  TESTBOX1001'in temel fonksiyonu, sensörlerden gelen, yavaş değişen (statik/yarı-statik) sinyallerin dijital veriye çevrilerek bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Tümleşik sinyal işleme ünitesi sayesinde aşağıda listelenmiş çok sayıda sensör türü ile hiç bir ek parçaya ihtiyaç duymadan ölçüm alınabilir.

   

  § 16 Bit Çözünürlük, Yüksek Ölçüm Performansı

  § Geniş Sensör Uyumluluğu:

  Yük Hücresi (Load Cell)

  DC tip LVDT

  Potansiyometrik Sensörler

  Gerinim Pulu (Strain Gauge)

  Gerinim (Strain) Tabanlı Sensörler

  Basınç Sensörleri

  Termokupl

  Voltaj Çıkışlı Sensörler

  İnşaat Mühendisliği Sensörleri

  § Doğrudan Sensör Bağlantısı-Tak Çalıştır!

  § Genişletilebilir Kanal Sayısı
  Tek USB portundan 64 kanala kadar bağlantı

  § İnşaat Mühendisliği – Yapı ve Deprem Mühendislikleri

  §  Makina, Malzeme, Metalurji, Maden, Zemin ve Jeoloji Mühendislikleri Laboratuvar Testleri

  § Ar-Ge ve Kalite Kontrol Laboratuvar Testleri

   

   

  Katalog / Data Sheet (PDF Link)

  Kullanım Kılavuzu

   

   

  AKSESUAR ve OPSİYONLAR: 

  TESTBOX 1001 cihazları, bilgisayar bağlantısı için TESTBOX-Bridge (Aygıt Geçidi) ile birlikte verilir.

  Çeyrek ve yarım köprü gerinim pulu ölçümü yapılacak her kanal için bir adet TESTBOX Q-Cable gereklidir.

   

  TEKNİK ÖZELLİKLER

   

  TESTBOX1001

  Ölçüm Çözünürlüğü

  16 Bit / ±10V ölçüm bölgesi/ 65536 adım / 0,000305V hassasiyet

  Kanal Sayısı

  Tek cihazda 8 kanal.

  Tek USB portundan 64 kanala kadar genişleyebilir.

  Sinyal İşleme

  Her kanal tümleşik bağımsız sinyal işleme altyapısına sahiptir.

  Veri Toplama Hızı

  8 örnek/saniye/kanal - Kanal sayısından bağımsızdır.

  Düşük Gürültü

  SNR>72dB (SNR, Signal-to-Noise Ratio)

  Ölçüm Aralığı

  ±10mV seviyesinden ±10V seviyesine kadar

  Kanal Kazançları

  1/150/247/396/494/643/740/890 her kanal için bağımsız ayarlanabilir.

  İkaz Gerilimi

  5V/10V seçilebilir ikaz gerilimi her kanal için ayrı ayarlanabilir.

  Konnektör Yapısı

  DSUB9

  Çalışma Sıcaklığı

  10°C – 35°C – Önerilen 25°C

  Saklama Sıcaklığı

  0°C – 50°C

  Kutu ve Boylar

  Metal Kutu (288x103x160mm)

   

 • USB Bağlantı ve Artırılabilir Kanal Sayısı: TESTBOX BRIDGE ürünü ile cihazları tek USB girişi üzerinden 8 kanaldan 64 kanala kadar bilgisayara bağlayarak kullanmak mümkündür. Ek USB girişlerinden 8-64 kanallık gruplar halinde eklemeler yapılarak da kanal sayısı arttırılabilir. Böylelikle veri toplama hızı ve diğer parametrelerde değişiklik olmadan toplamda 64 kanala kadar aynı anda ölçüm alınabilir. Sistem kanal sayısı artışına ve genişlemeye uygundur.
  Yazılım: TEKNİK DESTEK GRUBU Veri Toplama Sistemleri'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi de deneye hazır tasarımlarıdır. Bunun için cihazlara uygun yazılımlar sunulmaktadır.  TESTBOX1001, Windows XP, 7 işletim sistemleri üzerinde çalışabilen TESTLAB-Basic yazılımı ile kullanılabilir. Ayrıca farklı deney türleri için daha özel amaçlı yazılım paketleri de oluşturulabilmekte, kullanıcılara kendi yazılımlarını oluşturmaları amacıyla gerekli sürücü ve iletişim protokolleri de sağlanmaktadır.
  Doğrudan Sensör Bağlantısı: TESTBOX1001 ürünü bütünleşik olarak sunduğu sinyal işleme devreleri ile en düşük gürültü oranını ve en yüksek ölçüm performansını garanti eder.
  Analog Sinyal İşleme ve Filtreleme: Herbir kanal kendi içinde yüksek doğrulukta ve düşük gürültülü analog sinyal işleme birimi ve filtrelere sahiptir.
  16 bit Ölçüm Çözünürlüğü: Kullanılan yüksek performanslı analog/dijital çevirici sayesinde +/- 10 V giriş bölgesinde 1 / 65536 adım çözünürlükte, 0,000305 Volt'luk değişim adımlarıyla veri alınabilmektedir.
  Kanal Başına 8 Örnek / Saniye Bağımsız Veri Toplama Hızı: Kanal sayısından bağımsız olarak her kanal 125 MS (milisaniye)'de birden saatte 1'e kadar değiştirilebilen veri toplama hızında veri toplayabilmektedir.
  Elektriksel İzolasyon ve Sigortalar: Haberleşme birimleri sürekli olarak dışardan gelebilecek yüksek gerilime karşı korunmaktadır. Cihazın güç kaynağı ani güç kesintilerine ve kısa devreye karşı sigorta sistemiyle korunmaktadır. Kanallar arası elektriksel izolasyon mevcuttur. Her kanal girişi ve ikaz gerilimi kısa devre ve yüksek güç çekilmesine karşı 300mA Polifuse sigorta sistemi ile korunmaktadır. Beklenmedik durumlarda sigorta devreye girerek sistemi koruma altına alır. Sistem soğutulduğunda eski haline döner.
  TESTBOX1001 ile Daha Yakın: Sensörler ile veri toplama donanımı arasındaki mesafenin uzaması gürültü ve ölçüm kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir. Birden fazla TESTBOX1001 cihazının bir arada ya da belli bir alana dağıtılarak kullanılması mümkündür. Labaratuvarlardaki ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tasarlanmış bu kullanım esnekliği sayesinde, ihtiyaç duyan kulanıcılar TESTBOX1001'den sensörlere giden analog kablo boyunu ve karmaşasını en aza indirebilirler. Böyle bir ihtiyaç yok ise cihazlar masaüstünde bir araya toplanarak 64 kanala kadar birlikte de kullanılabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.