Sık Sorulan Sorualar
Sık Sorulan Sorular (SSS)

1- Buka Sofa ürünlerini nasıl satın alabilirim?
Buka Sofa ürünlerini tüm mağazalarımızdan ya da www.bukasofa.com Online Shop’tan satın alabilirsiniz.

2- Mobilyalar ithal mi kendi üretiminiz mi?
Mobilyaların tasarımı ve üretimi tamamen kendi ekibimiz tarafından Türkiye’de yapılmaktadır. İthal ürün satışımız yoktur.
 
3- Evime uygun olarak özel ölçülerde koltuk talep edersem üretim yapıyor musunuz?  
Sadece belirlenen ölçülerde ürünler üretiyoruz. 

4- Türkiye’nin her yerine teslimat yapıyor musunuz? Teslimat ücreti talep edilecek midir?  
Kargo firmalarının teslimat yapamadığı bazı bölgeler dışında Türkiye'nin her yerine ücret karşılığı adrese teslimat yapabiliyoruz. Teslimatın yapılamadığı yerlerde, ürünlerinizi size en yakın kargo şubesine telefon ihbarlı olarak gönderiyoruz. İstanbul il sınırları içerisinde sevkiyatlarımız ücretsiz olarak yapılmaktadır.

 
5- Türkiye’nin her yerine montaj servisi veriyor musunuz?
İstanbul il sınırları içerisinde müşterilerimize ücretsiz montaj hizmeti sunuyoruz. İstanbul dışı sevkiyatlarımızda ise montaj hizmeti sunulmamaktadır. Ürünlerimiz kurulum kılavuzunda belirtildiği gibi kolay kurulum üzerine tasarlanmış ve üretilmiştir.

6- Ürünlerin garanti süresi ve garanti kapsamı konusunda bilgi alabilir miyim?
Satın aldığınız ürünlerimizin garanti süresi 2 yıldır. Tüketicinin ürünü tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Ürünlerde garanti süresi içinde üretim kaynaklı, kullanımı engelleyici olumsuzluklar oluşması durumunda onarımda geçen süre  garanti süresine eklenir.

7- Kurumsal ve proje bazlı olarak toplu bir şekilde satın alacağım siparişlerim için ne yapmalıyım?
info@bukasofa.com adresine talebinizle ilgili mail gönderebilirsiniz. Yetkililerimiz size dönüş yapacaklardır.

8- Sitenizde gördüğümüz ürünleri mağazalarınızda görme imkanı var mıdır?
Evet. Ürünlerimizi tüm mağazalarımızda görebilirsiniz.

9- Ürün üzerinde bulunan kılıfın değişimini nasıl yapabilirim?  
Ürününüzle birlikte gelecek olan kılıf değişim kılavuzu ve web sitemizde yer alan kılıf değişim videoları size bu konuda yardımcı olacaktır.

10-  Kullanılan kumaşların temizliği nasıl yapılmalıdır?
Ürünlerinizle birlikte gelecek olan kullanım kılavuzundaki talimata ve kumaş bakım bilgilerine göre temizlik yapabilirsiniz.

11-  Kumaşların dayanıklılık ve uzun süreli kullanımı için neler önerilmektedir?
Ürünlerinizle birlikte gelecek olan kullanım kılavuzunda yer alan kumaş bakım bilgilerine bakabilirsiniz.

12-   Güneş ışığının mobilyamın rengine etkisi olur mu?
Ürünlerinizle birlikte gelecek olan kullanım kılavuzunda kumaş bakım bilgilerini bulabilirsiniz.

13- Koleksiyondan çıkarılmış ürünlerin (mobilya ve kılıf) yedek parçalarını istenildiği zaman tedarik edebilir miyim?          
Satın aldığınız modeller ve/veya kılıflar satıştan kaldırılmış olsa bile satın aldığınız tarihten itibaren 5 yıl boyunca temin edebilirsiniz.

14- Sipariş teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Teslim aldığım ürün hasarlı,  eksik veya yanlış ise nasıl bir yol izlemeliyim?
Kargo ile yapılan teslimatlarda mutlaka paketin zarar görüp görmediğini kontrol ediniz. Ürünün zarar gördüğünü düşünüyorsanız, paketi kuryenin yanında açarak içindeki ürünlerin sağlam olup olmadığını kontrol ediniz. Pakette herhangi bir hasar, kırık veya çatlak var ise, ürünü teslim almayınız ve kuryeye iade ediniz. BUKA hasarlı ürünlerinizin üretimini en kısa zamanda yapacaktır ve size teslim edilmesini sağlayacaktır.

15- Yurt içinde teslimat süreleriniz ne kadardır?
Üretim süremize ek olarak; İstanbul dışı için mobilya teslimatlarımızı 7 iş günü, aksesuar teslimatlarımızı ise 4 iş günü içerisinde yapabiliyoruz. İstanbul içerisinde ise; üretim süremize ek olarak mobilya teslimatlarımızı 3 iş günü, aksesuar teslimatlarımızı ise 2 iş günü içerisinde yapabiliyoruz.

16- Ürün iadesi yapabilirim? İade şartlarınız nelerdir?
Satın aldığınız ürünleri,  kullanmamak koşuluyla ya da olağan gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanmak kaydıyla 14  gün içerisinde iade ve değişim işlemlerini yapabilirsiniz. Özel ölçüyle sipariş edilen koltuk, kanepe ve kılıfların iadesi yapılamamaktadır.

17- Satış sonrası servis talebinde size nasıl ulaşabilirim?
Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz. Tel: 0212 886 11 88
Çalışma saatleri: Pazartesi-Cuma 08:00-18:00

18- Ödeme şartları ve taksit imkanları hakkında bilgi alabilir miyim?
Siparişlerinizin ödemesini nakit, EFT/ havale ve kredi kartı seçenekleri ile yapabilirsiniz.

19- Kapıda nakit/kredi kartı ile ödeme seçeneği sunuyor musunuz?
Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

20- Üye olmadan internet üzerinden sipariş verebilir miyim ?
İnternet üzerinden yapacağınız satın alımlar için üye olmanız gerekmektedir. Ancak bilgilerinizin sistemde kayıtlı kalmasını istemiyorsanız, satış tamamlandıktan sonra bilgilerimi saklama seçeneğini işaretleyerek sistemden ayrılabilirsiniz.

21- Siteye üye olmamın şartları neler? 
bukasofa.com'da yer alan ürünleri incelemeniz ve sepete atmanız için üye olmanız zorunlu değildir. Ancak teslimat ve güvenli ödeme sayfalarına, sadece üye girişinizi tamamlayarak ulaşabilirsiniz. Üyelik sırasında almış olduğumuz bilgiler, sizin daha hızlı, kolay ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşayabilmeniz için gereklidir. Buka Online'a hiç bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz.

22-  Ürün siparişi verirken nelere dikkat etmeliyim? 
İlgilendiğiniz ürünleri kişisel sepetinize eklemeniz çok kolay! Bukasofa.com kategori sayfalarında gördüğünüz ürün resimlerine tıklayarak o ürüne ait özelliklerin ve ödeme seçeneklerinin bulunduğu detaylı ürün sayfasına gidebilir ve de ürünlerin altında yer alan "sepete at" butonunu tıklayarak, incelediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. "Sepetim" butonuna tıklayarak sepetinizin içeriğini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Sepetinizdeyken "satın al" butonuna tıklayarak, Fatura ve Teslimat bilgileri sayfasına ilerleyebilir ve alışverişinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sepetinizdeki ürünler, sizin dışınızda yetkisiz kişiler tarafından görüntülenemez.

23-  Kişisel bilgilerim ve kredi kartı bilgilerim başkaları tarafından görüntülenebilir mi?
Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

24- Ürünlerin fiyat bilgilerini ve kampanya dönemlerini nasıl öğrenebilirim?       
Ürünlerin güncel fiyatlarını web sitemizde yer alan Online Shop bölümünden görebilirsiniz. Kampanya dönemlerini hem web sitemizden hem de sosyal medya hesaplarımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.
   
25- Buka Sofa haberlerinden ve yeniliklerinden nasıl haberdar olabilirim?
Buka Sofa ailesi ile ilgili en güncel haberleri web sitemiz www.bukasofa.com’dan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz.

Buka Sofa

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.