Dekorasyonda Aydınlatma | Işığın Ahengiyle Ferah Ortamlar Yaratın

Dekorasyonda Aydınlatma | Işığın Ahengiyle Ferah Ortamlar Yaratın

Dekorasyonun önemli detaylarından olan aydınlatma ürünleriyle, yaşam alanlarında farklı değişiklikler yapmadan etkili ambiyanslar yaratmak mümkün. Her zevke ve her bütçeye hitap eden özgün mobilyalarıyla öne çıkan Buka, aydınlatma koleksiyonundaki abajur ve lambader seçenekleriyle etkili ortamlar yaratmanızı sağlıyor.

Dekorasyonda bütünlüğü sağlayan aydınlatma unsurları; evinizin tarzını, havasını etkileyen önemli bir etmen. Aydınlatmalar doğru tercih edildiğinde güzel bir atmosfer yaratarak, odanın ve renklerin daha iyi görünmesini sağladığı gibi yanlış kullanımlarda ise tam aksine neden olabiliyor. Eviniz doğru aydınlatılmadıysa severek kullandığınız mobilyalarınız, aksesuarlarınız ya da duvar renkleriniz yeterince kendini gösteremeyebiliyor.

 

Birkaç püf noktayla etkileyici görünüm

Ev dekorasyonunda daha ferah bir görünüm elde etmekte kullanılan aydınlatma unsurları  dekorasyonda etkili bir detaydır. Dekorasyonunuzda eşyaların birbirleriyle olan uyumunun yanı sıra mekanınıza şıklık katmanın önemli bir adımı da aydınlatmadır. Ortam ahenginde etkili bir rol oynayan aydınlatmalar, dikkat edilecek birkaç noktayla evlerinizin daha ferah olmasını sağlayabilir.  Tavanı alçak bir eviniz varsa yukarı yönde kullanacağınız aydınlatmalarla evinizin tavanını daha yüksek gösterebilirsiniz. Vakit geçirdiğiniz odanız küçük, karanlık ve kasvetli bir havadaysa tercih edilecek iyi bir aydınlatma bu havanın dağıtılmasına yardımcı olabilir.

 

Abajur ve lambaderler ışığı dengeliyor

Mobilyalarla uyumlu olarak seçilecek lambader ya da sehpa üzerine yerleştirilecek bir abajurun mekanın en karanlık kısımları olan köşeleri de aydınlatır ve ortamlara şıklık katar . Genel aydınlatmanın yetersiz olduğu alanlarda tercih edilen abajurlar, ortamdaki ışığın dengelenmesine yardımcı oluyor. Dekorasyonunuzun tarzına göre seçeceğiniz doğal ya da eskitme abajurlarla ortamlarınızda istediğiniz ambiyansı elde edebilirsiniz. Diğer yandan mekanlardaki ışığın renk sıcaklığı, ruh halimiz  üzerinde son derece etkili. Ofis gibi ortamlarda çalışanların motive olmaları için daha soğuk renk ışıkları tercih edilirken; oturma odası, dinlenme odası gibi alanlarda ise daha sıcak renkler tercih edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.